Páros lábbal szállt bele a független erdélyi médiába a Fidesz erdélyi származású parlamenti képviselője
Zsigmond Barna Pál Facebookon is megosztott álláspontját több erdélyi politikus is lájkolta.
Zsigmond Barna Pál Facebookon is megosztott álláspontját több erdélyi politikus is lájkolta.
A partjaitól 50 kilométerre zajló orosz-ukrán összecsapás árnyékában Románia a szomszédos Moldova miatt is aggódik, a kormány minden módon bizonyítani igyekszik hűségét a nyugati szövetséghez.
Az RMDSZ-nél egykor alapelv volt az "egyenlő közelség" elve a magyarországi pártokkal szemben. Markó Béla után, Kelemen Hunor alatt ebből lett vezérelv a totális dörgölőzés a Fideszhez.
A Fidesz a határon túli magyarok esetében is egy taktikát ismer: a megosztást. Erdélyben integratív kommunikáció helyett kis mutyik vannak és baráti önkormányzatok. És egy olyan romániai magyar társadalom, amelyet teljes egészében már senki nem szólít meg. Vélemény.
Az elsősorban a Covid-járványba belebukott Florin Citu lehetséges utódjának Klaus Iohannis államfő úgy adott kormányalakítási megbízást, hogy Dacian Ciolosnak nincs meg ahhoz a parlamenti többsége.
Váratlanul lemondott a román egészségügyi miniszter, annak ellenére, hogy a vártnál jobban alakultak a járványkezelés statisztikái. Koalíciós válság ássa alá az oltási kedvet Romániában.
Az RMDSZ képviselői az alapszabály-módosítás ellen szavaztak.
Még egy hónapja sincs hatalmon a román koalíció, de már most látszanak a konfliktusai. Egymással versenyez a két román liberális párt, az RMDSZ pedig komoly, de kisebbségi szempontból másodlagos fontosságú tárcák élén vállal kockázatot.
Három miniszteri tárcának is magyar vezetője lesz, a pártnak 12 államtitkári és egy helyettes államtitkári tisztség is jut.
Úgy tűnik, a koronavírus-járvány kezelése döntötte el a romániai választási kampányt. A szélsőjobb nagyot nyert, az RMDSZ bejutott a parlamentbe, de utóbbi nehéz négyéves ciklus elé néz.
A miniszterelnök szerint az RMDSZ bejutása a parlamentbe azt jelenti, hogy az erdélyi és partiumi magyarságnak a következő időszakban is lesz beleszólása a róla szóló döntésekbe.
Bár rekordot dönt a koronavírus-fertőzések száma, a korlátozások ellenére is megtartják a vasárnapra kitűzött választásokat Romániában. Az RMDSZ a parlamenti bejutásért küzd.
Klaus Johannis román köztársasági elnök azzal vádolta meg a PSD-s parlamenti többséget, hogy egyezséget kötött a magyar miniszterelnökkel Erdély átadásáról.
Az ágyút 2020. június 30-ig lehet megtekinteni a Hadtörténeti Múzeumban.
Kelemen Hunor (RMDSZ) közel négy százalékos eredményt ért el az elnökválasztás első fordulójában.
Ahogy Románia befordul a november 10-i államfőválasztás célegyenesébe, csökken a különbség a jelöltek támogatása között. Az utóbbi napok nyertese a nem sokkal korábban leváltott Viorica Dancila ex-kormányfő, ám az élen még mindig a hivatalban lévő államfő, Klaus Johannis áll. Indul az RMDSZ-elnök Kelemen Hunor is, ő leginkább pártja programját kívánja ismertetni.
Ukrajna bukaresti nagykövete szerint Kelemen Hunort már 2017-ben kitiltották Ukrajnából és beutazását az országba nem először akadályozták meg szombaton. Az RMDSZ elnöke szerint Oleksandr Bankov ez utóbbi állítása nem felel meg a valóságnak.
Magyarország elfogadhatatlannak tartja Kelemen Hunor RMDSZ-elnök kitiltását Ukrajnából, ezért Ukrajna budapesti nagykövetét hétfőre berendelték a Külügyminisztériumba - közölte Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára.
Csak a baloldal nyer a vitával a Fidesz szövetségese szerint.